Ibufen D orale suspensie: instructie, beschrijving

Ibufen D is waarschijnlijk het meest populaire koortswerende middel voor kinderen, maar Ibufen D is gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 6 maanden (lichaamsgewicht minder dan 7 kg).

Ibufen D - suspensie voor orale toediening: als antipyreticum: tegen verkoudheid, acute respiratoire virale infecties, influenza, keelpijn (faryngitis), infecties bij kinderen vergezeld van koorts, reacties na vaccinatie.

Het medicijn Ibufen D is een niet-steroïde ontstekingsremmend middel dat ook pijnstillende en koortswerende effecten heeft. Verwijst naar preparaten die het propionzuurderivaat ibuprofen bevatten.

Instructies voor medisch gebruik van het medicijn IBUFEN D

Handelsnaam

Internationale niet-eigen naam

Doseringsvorm

Orale suspensie 100 mg / 5 ml

De samenstelling van het medicijn Ibufen D

5 ml suspensie bevat

actieve ingrediënt - ibuprofen 100 mg,

hulpstoffen: macrogolaglycerolhydroxystearaat, xanthaangom, glycerol, natriumbenzoaat, citroenzuurmonohydraat, natriumfosfaatdihydraat of natriumfosfaatdodecahydraat, natriumsaccharinaat, vloeibare maltitol, sinaasappelsmaak, gezuiverd water.

Beschrijving van het medicijn Ibufen D

Suspensie van witte of bijna witte kleur met een sapelsinegeur.

Farmacotherapeutische groep

Niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's), propionzuurderivaten.

ATC-code: М 01 АЕ 01

Farmacologische eigenschappen van het medicijn Ibufen D

Farmacokinetiek

Bij orale inname wordt meer dan 80% van ibuprofen uit het maagdarmkanaal geabsorbeerd en bereikt na 1 uur een maximale plasmaconcentratie. Voedselinname vertraagt ​​de opname van ibuprofen, maar vermindert de biologische beschikbaarheid niet. Als ibuprofen in suspensie wordt genomen door kinderen in een dosis van 10 mg / kg, is de maximale concentratie in het bloed 55 μg / ml. Ibuprofen wordt, wanneer ingenomen met voedsel, langzamer opgenomen: (t max) terwijl het 30-60 minuten langer is dan wanneer het op een lege maag wordt ingenomen en 1,5-3 uur duurt.

Ibuprofen bindt voor meer dan 99% aan bloedplasma-eiwitten. De belangrijkste eiwitten die het medicijn binden, zijn albumine. Het distributievolume van ibuprofen bij volwassenen is ongeveer 0,12 l / kg lichaamsgewicht, maar bij kinderen met een verhoogde lichaamstemperatuur onder de 11 jaar is het hoger en is ongeveer 0,2 l / kg lichaamsgewicht. De hoge mate van eiwitbinding beperkt de penetratiesnelheid van ibuprofen in de synoviale en cerebrospinale vloeistof. Daarom dringt ibuprofen langzaam door in de gewrichtsvloeistof en behoudt daarin lange tijd een therapeutische concentratie. Het medicijn wordt voornamelijk in de lever getransformeerd. 70-90% van de ingenomen dosis wordt in de urine uitgescheiden in de vorm van metabolieten en producten van hun conjugatie met glucuronzuur.

De rest van de dosis wordt onveranderd in de ontlasting uitgescheiden en ook in de vorm van metabolieten. Het medicijn hoopt zich niet op in het lichaam.

Halfwaardetijd 2 - 2,5 uur.

Farmacodynamica

Ibuprofen is een propionzuurderivaat met koortswerende, pijnstillende en ontstekingsremmende effecten.

Het werkingsmechanisme van ibuprofen is voornamelijk te wijten aan de onderdrukking van de biosynthese van prostaglandinen door de activiteit van cyclo-oxygenase (COX), een enzym dat de omzetting van arachidonzuur in prostaglandinen, prostacycline en tromboxaan reguleert, te verminderen. Tegelijkertijd neemt de vorming van prostaglandinen af ​​als gevolg van onomkeerbare remming van de cyclo-oxygenaseroute van het arachidonzuurmetabolisme. Een afname van de concentratie van prostaglandinen op de plaats van ontsteking gaat gepaard met een afname van de vorming van bradykinine, endogene pyrogenen, andere biologisch actieve stoffen, zuurstof en NO-radicalen. Dit alles leidt tot een afname van de activiteit van het ontstekingsproces (ontstekingsremmend effect van ibuprofen) en gaat gepaard met een afname van pijnontvangst (analgetisch effect). Een afname van de concentratie prostaglandinen in het hersenvocht leidt tot normalisatie van de lichaamstemperatuur (antipyretisch effect). Het effect van het verlagen van de temperatuur begint 30 minuten na inname, het maximale effect verschijnt na 3 uur.

Ibufen D - suspensie heeft een antipyretisch, analgetisch, ontstekingsremmend effect. Vermindert de manifestatie van symptomen zoals: koorts, pijn en zwelling door blootstelling op de plaats waar ze voorkomen.

Indicaties voor het gebruik van het medicijn Ibufen D

Ibufen D is bedoeld voor gebruik bij complexe therapie bij kinderen in de volgende gevallen:

  • acute respiratoire virale infecties
  • griep
  • keelpijn (faryngitis)
  • infecties bij kinderen vergezeld van een verhoging van de lichaamstemperatuur
  • reacties na vaccinatie
  • oorpijn met ontsteking van het middenoor
  • kiespijn, pijnlijke tandjes
  • hoofdpijn, migraine
  • pijn in spieren, gewrichten
  • letsels van het bewegingsapparaat

Dosering en toediening van het medicijn Ibufen D

Voor orale toediening.

5 ml suspensie bevat 100 mg ibuprofen.

Schud voor gebruik totdat een homogene suspensie is verkregen..

Het medicijn wordt na de maaltijd ingenomen met veel water..

Voor een nauwkeurige dosering van de suspensie wordt een dispenser (lepel of spuit) aan de fles bevestigd.

De dosis wordt bepaald afhankelijk van de leeftijd en het lichaamsgewicht van het kind..

Een enkele dosis van het medicijn Ibufen D is 3-4 keer per dag 5-10 mg / kg van het lichaamsgewicht van het kind. De maximale dagelijkse dosis van de suspensie is niet meer dan 20-30 mg / kg lichaamsgewicht. Het medicijn wordt in enkele doses voorgeschreven volgens het onderstaande schema:

Zuigelingen van 3 tot 6 maanden (5-7,6 kg): 3 maal 2,5 ml per dag (wat overeenkomt met 150 mg ibuprofen per dag).

Baby's van 6 tot 12 maanden (7,7-9 kg): 3 tot 4 maal 2,5 ml per dag (wat overeenkomt met 150 mg-200 mg ibuprofen / dag).

Kinderen van 1 jaar tot 3 jaar (10-15 kg): 3 keer, 5 ml per dag (wat overeenkomt met 300 mg ibuprofen per dag).

Kinderen van 4 tot 6 jaar (16-20 kg): 3 maal 7,5 ml per dag (wat overeenkomt met 450 mg ibuprofen per dag).

Kinderen van 7 tot 9 jaar (21-29 kg): 3 maal 10 ml per dag (wat overeenkomt met 600 mg ibuprofen per dag).

Kinderen van 10 tot 12 jaar (30-40 kg): 3 maal 15 ml per dag (wat overeenkomt met 900 mg ibuprofen per dag). Overschrijd de aangegeven dosis niet.

De dosis kan elke 6-8 uur worden herhaald, met een interval van minimaal 4 uur tussen opeenvolgende doses.

Kinderen jonger dan 6 maanden kunnen het medicijn gebruiken na overleg met een arts in overeenstemming met zijn aanbevelingen. Overschrijd de aanbevolen dosis niet.

Voor reacties na vaccinatie bij kinderen van 3 tot 6 maanden, zoals voorgeschreven door een arts.

- niet meer dan 3 dagen als antipyreticum

- niet meer dan 5 dagen als verdoving

Als de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt, moet u uw arts raadplegen.

Instructies voor het gebruik van de spuitdispenser

1. Schroef de dop van de fles los (indrukken, naar beneden duwen en tegen de klok in draaien).

2. Druk de dispenser stevig in de opening van de flessenhals..

3. Schud de inhoud van de fles krachtig..

4. Om de dispenser te vullen, moet de fles ondersteboven worden gedraaid en vervolgens de plunjer van de dispenser voorzichtig naar beneden bewegen, giet de inhoud totdat de gewenste markering op de schaal is bereikt..

5. Draai de fles om in zijn oorspronkelijke positie en verwijder de dispenser, draai hem voorzichtig los.

6. Plaats de pipetpunt in de mondholte van het kind en voer vervolgens, langzaam op de zuiger, de inhoud van de pipet in.

7. Na gebruik moet de fles worden gesloten door de dop vast te draaien en de dispenser moet met water worden gespoeld en gedroogd..

Bijwerkingen van het medicijn Ibufen D

Meestal wordt het medicijn goed verdragen, maar het gebruik ervan bij sommige mensen kan bijwerkingen van het spijsverteringskanaal veroorzaken, zoals een onaangenaam gevoel in de maag, misselijkheid, braken, buikpijn, verlies van eetlust

Zeldzame bijwerkingen zijn onder meer:

niet-specifieke allergische en anafylactische reacties

reacties van de luchtwegen, gemanifesteerd door bronchospasme of verstikking, verergering van astma

huidreacties in de vorm van uitslag, jeuk, urticaria, purpura, vasomotorisch oedeem, zeer zelden bulleuze dermatose, exsudatief erytheem, epidermale necrolyse

trombocytopenie, bloedarmoede, leukopenie

erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal

hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid, prikkelbaarheid, prikkelbaarheid, slaperigheid, depressie, oorsuizen

Contra-indicaties

individuele overgevoeligheid voor elk onderdeel van het medicijn, evenals voor andere niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen

elke eerdere manifestatie van allergiesymptomen in de vorm van een loopneus, huiduitslag of bronchospastische reacties na gebruik van acetylsalicylzuur of andere niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen

maagzweer en twaalfvingerige darm in de acute fase, colitis ulcerosa, de ziekte van Crohn

ernstige leverinsufficiëntie, nierfunctie

bloedziekten: hemofilie, hypocoagulatie, hemorragische diathese

III trimester van de zwangerschap

leeftijd van kinderen tot 3 maanden

Interacties tussen geneesmiddelen

Ibuprofen (evenals andere geneesmiddelen van de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen) mag niet gelijktijdig worden gebruikt met de volgende geneesmiddelen:

acetylsalicylzuur, paracetamol of andere niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen - het risico op bijwerkingen van het maagdarmkanaal neemt toe

antihypertensiva en diuretica - geneesmiddelen uit de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen kunnen de effectiviteit van deze geneesmiddelen verminderen,

anticoagulantia - weinig klinische gegevens geven aan dat niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen het effect van geneesmiddelen die de bloedstolling verminderen, kunnen versterken

lithium en methotrexaat - niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen zijn bewezen - kunnen een verhoging van de plasmaconcentraties van zowel lithium als methotrexaat veroorzaken

zidovudine - er is bewijs voor een verlenging van de bloedingstijd bij patiënten die gelijktijdig ibuprofen en zidovudine gebruiken

speciale instructies

Als er bijwerkingen optreden, stop dan met het gebruik van Ibufen D en informeer uw arts.

De beoogde voordelen en mogelijke risico's moeten worden beoordeeld voordat Ibufen D aan het kind wordt voorgeschreven als het kind: 3 tot 6 maanden oud is.

Voordat u Ibufen D inneemt, dient u uw arts te raadplegen als u eerder heeft bevestigd:

- bronchiale astma, urticaria,

- lever- en nierziekte,

- geschiedenis van maagzweer en darmzweren.

Het medicijn Ibufen D bevat geen suiker en kan daarom worden gebruikt bij mensen met diabetes.

Het medicijn bevat geen kleurstoffen en kan worden gebruikt bij kinderen die vatbaar zijn voor allergische reacties op kleurstoffen in de aanbevolen doseringen.

Speciale aandacht moet worden besteed aan personen met erfelijke fructose-intolerantie.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van ibuprofen tijdens de eerste 6 maanden van de zwangerschap vereist voorzichtigheid en is alleen toegestaan ​​zoals voorgeschreven door een arts, na beoordeling van de verwachte voordelen en mogelijke risico's. Gebruik ibuprofen niet tijdens het laatste trimester van de zwangerschap.

Ibuprofen kan in kleine hoeveelheden in de moedermelk worden uitgescheiden. Er zijn geen gevallen bekend van bijwerkingen bij zuigelingen, maar het wordt aanbevolen om de borstvoeding te staken tijdens de behandeling met ibuprofen.

Effecten op het vermogen om mechanische voertuigen te besturen en mechanische uitrusting te onderhouden.

Er is geen informatie over contra-indicaties voor het rijden en het onderhouden van mechanismen tijdens het gebruik van Ibufen D.

Overdosis

Als u een hogere dosis van het geneesmiddel inneemt dan aanbevolen, moet u onmiddellijk contact opnemen met uw arts of apotheker.

Symptomen: verhoogde symptomen van bijwerkingen, buikpijn, misselijkheid, braken, hoofdpijn, oorsuizingen, acuut nierfalen, bradycardie.

Behandeling: geen specifiek tegengif, maagspoeling en, indien nodig, correctie van elektrolytstoornissen, alkalisch drinken, symptomatische therapie, ondersteunende therapie wordt gebruikt,

Formulier en verpakking vrijgeven

120 ml in glazen injectieflacons met schroefdop met garantiering en doseerlepel of 120 ml in plastic injectieflacons met schroefdop met garantiering en spuitdispenser. Elke fles, samen met instructies voor gebruik in het Russisch, wordt in individuele kartonnen dozen geplaatst.

Opslag condities

Bewaar in originele verpakking bij temperaturen tussen 15 ° C en 25 ° C.

Buiten het bereik van kinderen bewaren!

Opslagperiode

Na de eerste opening van de verpakking moet de fles binnen 6 maanden worden gebruikt.

Gebruik het medicijn niet na de vervaldatum.

Gebruiksaanwijzing IBUFEN

Vorm, samenstelling en verpakking vrijgeven

Orale suspensie is oranje van kleur, heeft een oranje geur en een zoete smaak met een gemakkelijk waarneembare prikkelende smaak; mogelijke stratificatie tot een vloeibare laag en sediment, die na menging een homogene suspensie vormen.

5 ml
ibuprofen100 mg

Hulpstoffen: Cremophor RH-40, natriumcarboxymethylcellulose, magnesiumaluminiumsilicaat, sucrose, glycerol, propyleenglycol, methylhydroxybenzoaat, propylhydroxybenzoaat, citroenzuur, natriumwaterstoffosfaat, sinaasappelsmaak, oranjegele kleurstof, natriumsacharine, gezuiverd crospovidon,.

100 g - glazen flessen (1) compleet met een maatlepel - kartonnen dozen.

farmachologisch effect

NSAID, een derivaat van propionzuur. Heeft koortswerende, pijnstillende en ontstekingsremmende effecten.

Het werkingsmechanisme is voornamelijk te wijten aan de onderdrukking van de biosynthese van prostaglandinen door de activiteit van cyclo-oxygenase (COX) te verminderen, een enzym dat de omzetting van arachidonzuur in prostaglandinen, prostacycline en tromboxaan reguleert. Tegelijkertijd neemt de vorming van prostaglandinen af ​​als gevolg van onomkeerbare remming van de cyclo-oxygenaseroute van het arachidonzuurmetabolisme. Een afname van de concentratie van prostaglandinen op de plaats van ontsteking gaat gepaard met een afname van de vorming van bradykinine, endogene pyrogenen, andere biologisch actieve stoffen, zuurstof en NO-radicalen. Dit alles leidt tot een afname van de activiteit van het ontstekingsproces (ontstekingsremmend effect) en gaat gepaard met een afname van pijnontvangst (analgetisch effect). Een afname van de concentratie prostaglandinen in het hersenvocht leidt tot een normalisering van de lichaamstemperatuur (antipyretisch effect).

Ibufen heeft een centraal en perifeer effect. De centrale actie is het blokkeren van cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel, dit leidt tot een antipyretisch en analgetisch effect en de perifere actie is het verminderen van de vorming van prostaglandinen op de ontstekingsplaats, wat het ontstekingsremmende effect verklaart.

Het antipyretische effect begint 30 minuten na inname van het medicijn, het maximale effect wordt na 3 uur opgemerkt.

Farmacokinetiek

Na inname wordt meer dan 80% van ibuprofen uit het maagdarmkanaal geabsorbeerd en bereikt de C max in plasma na 1 uur Voedselopname vertraagt ​​de absorptie van ibuprofen, maar vermindert de biologische beschikbaarheid niet. Wanneer kinderen ibuprofen gebruiken in de vorm van een suspensie in een dosis van 10 mg / kg, is de C max 55 μg / ml. Bij inname met voedsel neemt de T max met 30-60 minuten toe in vergelijking met het innemen op een lege maag en is 1,5-3 uur.

Ibuprofen bindt zich voor meer dan 99% aan bloedplasma-eiwitten, voornamelijk albumine. De hoge mate van eiwitbinding beperkt de penetratiesnelheid van ibuprofen in de synoviale en cerebrospinale vloeistof. Daarom dringt ibuprofen langzaam door in de gewrichtsvloeistof en behoudt daarin lange tijd een therapeutische concentratie..

V d bij volwassenen is ongeveer 0,12 l / kg lichaamsgewicht.

Metabolisme en uitscheiding

Biotransformatie voornamelijk in de lever.

70-90% van de ingenomen dosis wordt in de urine uitgescheiden in de vorm van metabolieten en conjugatieproducten met glucuronzuur. De rest van de dosis wordt onveranderd in de ontlasting uitgescheiden en in de vorm van metabolieten. Ibuprofen hoopt zich niet op in het lichaam.

Farmacokinetiek in speciale klinische situaties

Bij kinderen onder de 11 jaar bij verhoogde lichaamstemperatuur neemt de Vd toe en is ongeveer 0,2 l / kg lichaamsgewicht.

Gebruiksaanwijzingen

Een verhoging van de lichaamstemperatuur van verschillende oorsprong met:

  • verkoudheid;
  • acute respiratoire virale infecties;
  • griep;
  • tonsillitis, faryngitis;
  • infecties bij kinderen;
  • reacties na vaccinatie.

Pijnsyndroom met verschillende oorzaken van lage en matige intensiteit, waaronder:

  • oorpijn met otitis media;
  • kiespijn, pijnlijke tandjes;
  • hoofdpijn, migraine;
  • spierpijn en gewrichtspijn als gevolg van letsels van het bewegingsapparaat.

Doseringsregime

Het medicijn wordt oraal ingenomen, na de maaltijd, met voldoende vloeistof. Vóór gebruik moet de fles worden geschud totdat een homogene suspensie is verkregen. Met een maatlepel met een schaal die bij de verpakking wordt geleverd, kunt u het medicijn nauwkeurig doseren. 5 ml suspensie bevat 100 mg ibuprofen.

De dosis wordt bepaald afhankelijk van de leeftijd en het lichaamsgewicht van het kind. De gemiddelde enkelvoudige dosis is 3-4 keer per dag 5-10 mg / kg van het lichaamsgewicht van het kind. De maximale dagelijkse dosis is 20-30 mg / kg lichaamsgewicht.

Het doseringsregime van het medicijn wordt weergegeven in de tabel.

Leeftijd (lichaamsgewicht)Enkele dosisVeelvoud aan ontvangstMaximale dagelijkse dosis
6-12 maanden (7,7-9 kg)2,5 ml (50 mg)3-4 keer / dag7,5-10 ml (150-200 mg)
1-3 jaar (10-15 kg)5 ml (100 mg)3 keer / dag15 ml (300 mg)
4-6 jaar (16-20 kg)7,5 ml (150 mg)3 keer / dag22,5 ml (450 mg)
7-9 jaar oud (21-29 kg)10 ml (200 mg)3 keer / dag30 ml (600 mg)
10-12 jaar (30-40 kg)15 ml (300 mg)3 keer / dag45 ml (900 mg)

Bij post-vaccinatiereacties bij zuigelingen van 3 tot 6 maanden (5-7,6 kg), wordt het medicijn 2 keer per dag 2,5 ml voorgeschreven (2,5 ml moet worden ingenomen, indien nodig moet nog eens 2,5 ml worden ingenomen na 6 uur).

Als medicijn zonder recept is het medicijn bedoeld voor gebruik bij kinderen ouder dan 6 maanden. Voor kinderen jonger dan 6 maanden kan het medicijn alleen worden gebruikt zoals voorgeschreven door een arts..

Aanbevolen doseringen niet overschrijden.

Bijwerkingen

Van het spijsverteringssysteem:

  • gevoel van ongemak in de maag;
  • zelden - erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal.

Van de luchtwegen:

  • zelden - bronchospasme of kortademigheid, verergering van bronchiale astma.

Vanaf de zijkant van het bloedstollingssysteem:

  • zelden - trombocytopenie.

Allergische reacties:

  • zelden - urticaria, angio-oedeem, niet-specifieke allergische en anafylactische reacties.

Dermatologische reacties:

  • uitslag, jeuk, urticaria, purpura;
  • zeer zelden - bulleuze dermatose.

Contra-indicaties voor gebruik

  • een indicatie van een voorgeschiedenis van episodes van rhinitis, periodes van bronchospasmen, urticaria geassocieerd met het nemen van acetylsalicylzuur of andere NSAID's;
  • maagzweer en twaalfvingerige darm in de acute fase;
  • ernstige leverdisfunctie;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • hemofilie, bloedstollingsstoornissen, hemorragische diathese;
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • kinderen tot 3 maanden;
  • overgevoeligheid voor ibuprofen of andere NSAID's, evenals voor de hulpcomponenten van het medicijn.

Toepassing tijdens zwangerschap en borstvoeding

Vanwege het gebrek aan goed gecontroleerde onderzoeken bij een grote groep patiënten, mag Ibufen alleen in het eerste en tweede trimester van de zwangerschap worden gebruikt als dat absoluut noodzakelijk is..

Aangezien de bevalling vertraagd kan zijn en de duur ervan kan toenemen, mag ibuprofen niet worden gebruikt in het derde trimester van de zwangerschap.

In experimentele dierstudies is het negatieve effect van ibuprofen op de foetus niet bewezen.

Ibuprofen kan in kleine hoeveelheden in de moedermelk worden uitgescheiden. Er zijn geen gevallen bekend van bijwerkingen bij zuigelingen van wie de moeder Ibufen heeft gebruikt tijdens de borstvoeding, dus het is niet nodig om de borstvoeding te stoppen.

speciale instructies

Ibufen wordt met voorzichtigheid voorgeschreven bij patiënten met hartfalen, verminderde lever- en / of nierfunctie.

Voorzichtigheid is geboden bij het gebruik van het geneesmiddel bij patiënten met bronchiale astma of symptomen van allergische reacties op acetylsalicylzuur en bij het gebruik van andere geneesmiddelen (vooral antihypertensiva, diuretica, cardiotrope en psychotrope geneesmiddelen).

Bij het gebruik van ibuprofen in de klinische praktijk zijn er geïsoleerde gevallen van toxische amblyopie.

Gezien de mogelijkheid van het optreden van aandoeningen van het spijsverteringsstelsel, is het noodzakelijk om de gelijktijdige toediening van ibuprofen met geneesmiddelen met een ulcerogeen effect (waaronder acetylsalicylzuur, GCS) te vermijden..

Vanwege de aanwezigheid van sucrose in de samenstelling van het geneesmiddel, kan het innemen van Ibufen bijwerkingen veroorzaken bij patiënten met diabetes mellitus, malabsorptiesyndroom, fructose-intolerantie, met een tekort aan sucrase en isomaltase-enzymen.

Invloed op de rijvaardigheid en het gebruik van mechanismen

Er is geen informatie over contra-indicaties voor het besturen van voertuigen en onderhoudsmechanismen tijdens het gebruik van Ibufen.

Overdosis

Symptomen:

  • buikpijn, misselijkheid, braken, hoofdpijn en duizeligheid. Hoge doses ibuprofen worden doorgaans goed verdragen, op voorwaarde dat er geen andere geneesmiddelen gelijktijdig worden gebruikt.

Behandeling:

  • er is geen specifiek tegengif, symptomatische therapie wordt uitgevoerd. Maagspoeling moet worden uitgevoerd en, indien nodig, correctie van elektrolytstoornissen.

Interacties tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van Ibufen met acetylsalicylzuur of andere NSAID's, neemt het risico op bijwerkingen van het maagdarmkanaal toe.

Bij gelijktijdig gebruik verzwakt Ibufen het effect van antihypertensiva en diuretica.

Bij gelijktijdig gebruik van Ibufen kan het effect van anticoagulantia worden versterkt.

Bij gelijktijdig gebruik van Ibufen kan de plasmaconcentratie van lithium en methotrexaat toenemen.

Er zijn aanwijzingen voor een verlenging van de bloedingstijd bij patiënten die gelijktijdig ibuprofen en zidovudine gebruiken.

Leveringsvoorwaarden van apotheken

Het medicijn is goedgekeurd voor gebruik als OTC-middel.

Bewaarcondities van het medicijn

Het medicijn moet op een donkere plaats worden bewaard, buiten het bereik van kinderen, bij een temperatuur van 15 ° tot 25 ° C.

Houdbaarheid van het medicijn

Contacten voor vragen

POLFARMA SA, vertegenwoordigingskantoor, (Polen)

Representatief van JSC "Polpharma"
in de Republiek Wit-Rusland

220026 Minsk, Bekhtereva st. 7, kantoor 409
Tel.: (375-17) 291-59-98

Ibufen siroop

Het medicijn Ibufen is een modern analgeticum met hoge analgetische, antipyretische eigenschappen. Het positieve effect na inname treedt binnen een half uur op.

De werking van het medicijn is het blokkeren van impulsen in het centrale zenuwstelsel, wat leidt tot normalisatie van de temperatuur en het wegnemen van pijn. Het medicijn behoort tot niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen.

In dit artikel zullen we bespreken waarom artsen Ibufen voorschrijven, inclusief instructies voor gebruik, analogen en prijzen voor dit medicijn in apotheken. De echte REVIEWS van mensen die Ibufen al hebben gebruikt, zijn te lezen in de comments.

Samenstelling en vorm van vrijgave

Het medicijn wordt geproduceerd in verschillende doseringsvormen:

  1. Orale druppels;
  2. Dragee;
  3. Capsules met verlengde afgifte;
  4. Tabletten voor orale toediening en voor resorptie;
  5. Schorsing (Ibufen voor kinderen);
  6. Siroop.

Het werkzame bestanddeel van het medicijn is ibuprofen, 5 ml siroop bevat 100 mg.

Waar Ibufen mee helpt?

Volgens de instructies voor Ibufen is het gebruik ervan geïndiceerd als antipyreticum bij de behandeling van ontstekingsprocessen veroorzaakt door:

  1. Influenza;
  2. Acute tonsillitis;
  3. Faryngitis;
  4. Acute virale luchtweginfecties;
  5. Verkoudheid;
  6. Infecties vergezeld van hoge koorts;
  7. Reacties na vaccinatie.

Als analgeticum wordt Ibufen voorgeschreven in het geval van:

  1. Hoofdpijn, migraine;
  2. Pijnlijke tandjes, kiespijn;
  3. Neuralgie, ernstige gewrichtspijn.

farmachologisch effect

Het belangrijkste werkzame bestanddeel van de suspensie Ibufen ibuprofen behoort tot de farmacologische groep geneesmiddelen niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen.

Het remt de omzetting van arachidonzuur in mediatoren van de ontstekingsreactie van prostaglandinen door het enzym cyclo-oxygenase (COX 1 en 2) te blokkeren. Door het niveau van prostaglandinen in het brandpunt van de ontstekingsreactie te verminderen, neemt de intensiteit van pijn, weefseloedeem en hyperemie (verhoogde bloedcirculatie) af.

Het antipyretische effect van het medicijn is gebaseerd op een afname van de concentratie prostaglandinen in het centrum van de thermoregulatie van de medulla oblongata. Het analgetische en antipyretische effect van de Ibufen-suspensie treedt eerder op en bij een lagere dosis van het medicijn, in vergelijking met het ontstekingsremmende effect.

Gebruiksaanwijzing

In de pediatrische praktijk wordt Ibufen-siroop voor kinderen gebruikt, de instructie waarvoor een strikte dosering van een farmaceutisch preparaat wordt voorgeschreven op basis van de leeftijd en het lichaamsgewicht van het kind (voor kinderen die vast voedsel nemen, kan de siroop worden vervangen door tabletten, omdat de hoeveelheid ingenomen stof wordt aangegeven in ml en in mg, afhankelijk van de vorm van het medicijn):

  • Van 6 tot 12 maanden (7-9 kg): 2,5 ml en 7,5 ml (respectievelijk 50 en 150 mg ibuprofen);
  • 1-3 jaar oud (10-15 kg): 2,5 ml en 7,5-10 ml (50 en 150-200 mg);
  • 3-6 jaar (16-20 kg): 5 ml en 15 ml (100 en 300 mg);
  • 6-9 jaar (21-30 kg): 5 ml en 20 ml (100 en 400 mg);
  • 9-12 jaar oud (31-41 kg): 10 ml en 30 ml (200 en 600 mg);
  • Ouder dan 12 jaar: 10 ml en 40 ml (200 en 800 mg).

Een enkele dosis is 5-10 mg per kilogram lichaamsgewicht. Frequentie van opname - tot 4 keer per dag met tussenpozen van 6-8 uur. De maximaal toegestane dagelijkse dosis is 20-30 mg / kg.

Contra-indicaties

U kunt het medicijn in dergelijke gevallen niet gebruiken:

  • ernstige leverdisfunctie;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • hemofilie, bloedstollingsstoornissen, hemorragische diathese;
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • ernstig hartfalen;
  • arteriële hypertensie;
  • poliepen van de neus;
  • angio-oedeem;
  • gehoorverlies;
  • kinderen tot 6 maanden (lichaamsgewicht minder dan 7 kg);
  • maagzweer en twaalfvingerige darm in de acute fase;
  • aanvallen van bronchospasme geassocieerd met de inname van acetylsalicylzuur of andere NSAID's (in de geschiedenis);
  • overgevoeligheid voor ibuprofen of andere NSAID's, evenals voor de hulpcomponenten van het medicijn.

Voorzichtigheid bij het gebruik van het medicijn is vereist wanneer:

  • ernstige somatische ziekten;
  • nefrotisch syndroom;
  • levercirrose met portale hypertensie;
  • suikerziekte;
  • bloedziekten waarvan de etiologie niet duidelijk is;
  • geïdentificeerde aanwezigheid van Helicobacter;
  • de aanwezigheid van nier- (lever) falen;
  • arteriële hypertensie;
  • de duur van het gebruik van deze groep geneesmiddelen (NSAID's);
  • de aanwezigheid van hyperbilirubinemie;
  • behandeling met GCS (oraal), plaatjesaggregatieremmers, anticoagulantia;
  • de aanwezigheid van chronisch hartfalen;
  • ziekten van het spijsverteringskanaal (zweren, gastritis, colitis, enteritis).

Bijwerkingen

Bij het gebruik van Ibufen kunnen de volgende negatieve gevolgen optreden:

  • acuut nierfalen, cystitis;
  • allergische rhinitis, urticaria, Quincke's oedeem, andere allergiesymptomen;
  • hoofdpijn, duizeligheid, angst, onredelijke stemmingen, slaapstoornissen, wazig zicht. In moeilijke gevallen - depressie, ernstige intoxicatie van het lichaam;
  • verminderde eetlust, aanhoudende buikpijn, koliek, braken, verergering van chronische ziekten van het maagdarmstelsel.

Soms is er een tachycardie bij een kleine patiënt, een verhoging van de bloeddruk.

Analogen

Structurele analogen voor de werkzame stof:

  • Ibuprofen-doppen;
  • Lang;
  • Ibuprofen;
  • Ibuprofen;
  • Ibuprofen Intel Generic Nord;
  • Ibuprofen-Belmed;
  • Ibufen D;
  • Ibufen ultra.

Let op: het gebruik van analogen moet worden overeengekomen met de behandelende arts.

De gemiddelde prijs van Ibufen in apotheken (Moskou) is 135 roebel.

Verkoopvoorwaarden

Het medicijn is te koop, dat wil zeggen dat je het bij de apotheek kunt kopen zonder een gecertificeerde receptorvorm.

Eerder, toen mijn zoon heet was, gebruikte ik Nurofen, maar op een gegeven moment hielp hij ons niet meer, misschien raakte het lichaam van het kind eraan gewend. De kinderarts adviseerde me om Ibuprofen te kopen.

Ik zal zeggen dat ik het effect onmiddellijk zag, letterlijk na vijf minuten begon de temperatuur van de baby te dalen en even later nam de koorts volledig af. Kortom, het is een uitstekend medicijn en kost veel minder dan Nurofen..

Ik kocht dit medicijn op basis van zijn kenmerken. Op basis van hen is het slechts een redder in nood voor ouders. Na het nemen van dit medicijn had het kind geen reactie van het lichaam erop (de naam van het medicijn spreekt voor zich) naast een zesjarig kind met een hoge temperatuur, ik moest letterlijk twee injecteren spuit van deze zweep in de hoop op genezing - als gevolg daarvan moest ik de temperatuur op een bewezen manier verlagen (paracetamol). Ik heb helemaal niet geëxperimenteerd (vooral niet met preparaten van de Poolse lekkage of op gewicht) als mijn zoon de pillen rustig innam.

Ibufen: instructies voor gebruik

Suspensie Ibufen behoort tot de farmacologische groep geneesmiddelen, niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het heeft een antipyretisch, ontstekingsremmend, analgetisch effect en wordt gebruikt in de kindergeneeskunde in aanwezigheid van geschikte symptomen bij verschillende pathologieën.

Vorm en compositie vrijgeven

Suspensie Ibufen is een vloeistof met een gele kleur en een oranje geur. Na consumptie kan het een licht branderig gevoel in de mond achterlaten. Na lang staan ​​scheidt de suspensie zich in een bovenste vloeibare laag en een dichter sediment, waarna het na schudden een homogene structuur krijgt. Het belangrijkste actieve ingrediënt is ibuprofen, het gehalte in 5 ml suspensie is 100 mg.

Suspensie Ibufen zit in een glazen oranje fles met een inhoud van 100 ml. De doos bevat één fles van het medicijn, een speciale meeteenheid met een schaalverdeling en instructies voor gebruik.

farmachologisch effect

Het belangrijkste actieve ingrediënt van de suspensie Ibufen ibuprofen behoort tot de farmacologische groep geneesmiddelen, niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het remt de omzetting van arachidonzuur in mediatoren van de ontstekingsreactie van prostaglandinen door het enzym cyclo-oxygenase (COX 1 en 2) te blokkeren. Door het niveau van prostaglandinen in het brandpunt van de ontstekingsreactie te verminderen, neemt de intensiteit van pijn, weefseloedeem en hyperemie (verhoogde bloedcirculatie) af. Het antipyretische effect van het medicijn is gebaseerd op een afname van de concentratie prostaglandinen in het centrum van de thermoregulatie van de medulla oblongata. Het analgetische en antipyretische effect van de Ibufen-suspensie treedt eerder op en bij een lagere dosis van het medicijn, in vergelijking met het ontstekingsremmende effect.

Na inname van de Ibufen-suspensie wordt de werkzame stof snel en bijna volledig (meer dan 80%) vanuit het lumen van het spijsverteringskanaal in het bloed opgenomen. Het koortswerende effect van het medicijn ontwikkelt zich binnen 30 minuten na inname van de suspensie. Ibuprofen is goed en gelijkmatig verdeeld over alle lichaamsweefsels. Het dringt de bloed-hersenbarrière binnen in de structuren van het centrale zenuwstelsel. Ook komt de werkzame stof van het medicijn het lichaam van de zich ontwikkelende foetus binnen wanneer het door een zwangere vrouw wordt ingenomen en in de moedermelk komt tijdens borstvoeding. Ibuprofen wordt in de lever gemetaboliseerd, inactieve afbraakproducten worden voornamelijk in de urine uitgescheiden. De halfwaardetijd (eliminatietijd van de helft van de totale dosis van het geneesmiddel) is 2,5 uur.

Gebruiksaanwijzingen

Suspensie Ibufen is geïndiceerd als antipyretisch en analgetisch middel. Het gebruik van het medicijn als koortswerend middel is geïndiceerd voor pathologische aandoeningen van het lichaam van het kind, vergezeld van een verhoging van de lichaamstemperatuur:

  • Verkoudheid en ARVI (acute virale infecties van de luchtwegen), waaronder influenza en para-influenza.
  • Bacteriële en virale infectieziekten bij kinderen vergezeld van koorts - roodvonk, mazelen, rubella, epidparotitis (bof).
  • Angina (acute etterende faryngitis) - ontsteking van de amandelen, vaak veroorzaakt door streptokokken- of stafylokokkeninfectie.

Als pijnstiller wordt Ibufen-suspensie gebruikt voor de volgende pathologische aandoeningen:

  • Kiespijn, pijnlijke tandjes krijgen.
  • Hoofdpijn waaronder migraine (paroxismale hoofdpijn) van matige ernst.
  • Neuralgie - aseptische (niet-infectieuze) ontsteking van de perifere zenuwen, vergezeld van pijn.
  • Pijn in spieren (myalgie) en gewrichten (artralgie) veroorzaakt door verschillende ontstekingsreacties of degeneratieve-dystrofische processen.
  • Post-burn, post-traumatische of postoperatieve pijn van matige intensiteit.

Suspensie Ibufen vermindert tijdens het aanbrengen de intensiteit van manifestaties van de ontstekingsreactie, het heeft geen invloed op de oorzaak van de ziekte en de progressie ervan.

Contra-indicaties voor gebruik

Het gebruik van Ibufen-suspensie is gecontra-indiceerd bij een aantal pathologische en fysiologische aandoeningen van het lichaam van het kind, waaronder:

  • Individuele intolerantie voor ibuprofen (inclusief primaire intolerantie voor andere geneesmiddelen van de farmacologische groep, niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen) of hulpcomponenten van het geneesmiddel.
  • Maagzweer van de maag of twaalfvingerige darm - het medicijn vermindert het niveau van prostaglandinen, die een beschermende functie vervullen in het slijmvlies van het bovenste spijsverteringskanaal.
  • Ernstig lever- of nierfalen, waarbij het metabolisme of de uitscheiding van de werkzame stof van de Ibufen-suspensie is verstoord.
  • Cardiovasculaire insufficiëntie.
  • Verhoogde systemische bloeddruk (arteriële hypotensie).
  • Pathologie van het bloedstollingssysteem, dat wordt gekenmerkt door stollingsstoornissen (hemofilie, coagulopathie, trombocytopenische purpura, hemorragische diathese).
  • Symptoomcomplex "aspirine-astma", dat wordt gekenmerkt door een drietal klinische manifestaties - intolerantie voor acetylsalicylzuur (een vertegenwoordiger van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen), polyposis van het neusslijmvlies en bronchiale astma.
  • Een tekort in het lichaam van het enzym glucose-6-fosfaatdehydrogenase.
  • Zuigelingen tot 6 maanden of bij oudere kinderen die minder dan 7 kg wegen.

Voordat u Ibufen-suspensie gaat gebruiken, is het belangrijk om ervoor te zorgen dat er geen contra-indicaties zijn.

Wijze van toediening en dosering

Suspensie Ibufen wordt via de mond ingenomen (orale toediening) na de maaltijd. De dosering is afhankelijk van de leeftijd:

  • Kinderen van zes maanden tot 1 jaar - 2,5 ml (50 mg ibuprofen) 3 keer per dag, niet meer dan 7,5 ml.
  • Kinderen van 1 tot 3 jaar - 3-4 ml 3-4 keer per dag, afhankelijk van de ernst van pijn, temperatuur of ontstekingsveranderingen. Niet meer dan 10 ml.
  • Kinderen van 3 tot 6 jaar - 5 ml (100 mg ibuprofen) 3 keer per dag, de maximale dosis gedurende de dag mag niet hoger zijn dan 15 ml.
  • Kinderen van 6 tot 9 jaar - 4 maal daags 5 ml, niet meer dan 20 ml per dag.
  • Kinderen van 9 tot 12 jaar - 3 maal daags 10 ml, klopt niet meer dan 30 ml suspensie.
  • Kinderen ouder dan 12 - 10 ml 4 keer per dag (niet meer dan 20 ml per dag).

Meestal wordt de suspensie gedurende de dag elke 6-8 uur ingenomen. Overschrijd de maximaal toegestane dagelijkse dosis niet. Voor kinderen van 6 maanden tot 1 jaar kan het medicijn alleen worden gebruikt zoals voorgeschreven door een arts..

Bijwerkingen

Het gebruik van Ibufen-suspensie kan leiden tot de ontwikkeling van ongewenste negatieve reacties van verschillende organen en systemen:

  • Het spijsverteringssysteem - misselijkheid, gepaard met braken, verminderde eetlust tot volledige afwezigheid (anorexia), het verschijnen van brandend maagzuur (een branderig gevoel achter het borstbeen als gevolg van verhoogde zuurgraad van maagsap), pijn in de maag (bovenbuik of overbuikheid), flatulentie (opgeblazen gevoel) buik), diarree, gastro-intestinale bloeding door een maagzweer in het slijmvlies van het bovenste spijsverteringskanaal.
  • Zenuwstelsel - duizeligheid, ontwikkeling van hoofdpijn, slaapstoornissen met slapeloosheid 's nachts en slaperigheid overdag, angst, depressie, slechtziendheid in de vorm van dubbelzien (diplopie) of verminderde ernst.
  • Bloedsysteem en rood beenmerg - anemie (anemie), trombocytopenie (afname van het aantal bloedplaatjes in het bloed).
  • Cardiovasculair systeem - verhoogde bloeddruk (arteriële hypertensie), tachycardie (verhoogde hartslag), ontwikkeling van hartfalen.
  • Urinesysteem - allergische nefritis (specifieke immuunontsteking van het nierweefsel), acuut nierfalen, nefrotisch syndroom, vergezeld van ernstig oedeem van het onderhuidse weefsel, polyurie (verhoogd dagelijks urinevolume), cystitis (ontsteking van het blaasslijmvlies).
  • Allergische reacties - huiduitslag, jeuk, bronchospastisch syndroom (allergische vernauwing van de bronchiën met de ontwikkeling van kortademigheid), Quincke's oedeem (uitgesproken weefseloedeem met overheersende lokalisatie in het gezicht en uitwendige geslachtsorganen), uitgesproken huidreacties in de vorm van het Lyell-syndroom (toxische epidermale necrolyse ), Stevens-Johnson (erythema multiforme exsudatief). Bij ernstige allergische reacties neemt de bloeddruk af en ontwikkelt zich meervoudig orgaanfalen (anafylactische shock).

Het optreden van symptomen van bijwerkingen na het begin van het gebruik van Ibufen-suspensie is de basis voor stopzetting van het geneesmiddel.

speciale instructies

Voordat u de Ibufen-suspensie gebruikt, moet u de instructies voor het medicijn lezen. Er zijn verschillende speciale richtlijnen die belangrijk zijn om in overweging te nemen, waaronder:

  • Het geneesmiddel kan met uiterste voorzichtigheid worden gebruikt in het geval van gelijktijdig nier-, lever- of hartfalen met een gemiddelde mate van functionele beperking.
  • Bij langdurig gebruik van Ibufen-suspensie is het belangrijk om periodiek laboratoriumonderzoek uit te voeren naar de functionele toestand van het bloed en de rode hersensystemen, evenals naar de lever en de nieren.
  • De afwezigheid van een antipyretisch effect binnen 2 dagen of een analgetisch effect van het medicijn binnen 3 dagen is de basis voor een bezoek aan een arts.
  • Het medicijn bevat suiker, waarmee rekening moet worden gehouden bij gelijktijdige diabetes mellitus.
  • Het wordt niet aanbevolen om Ibufen-suspensie samen met andere geneesmiddelen van de farmacologische groep in te nemen, niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen.
  • Het belangrijkste gebruik van het medicijn omvat symptomatische behandeling van pijn en koorts bij kinderen..

In de apotheekketen wordt Ibufen-suspensie zonder doktersrecept verstrekt. Bij twijfel, vragen over het gebruik van het medicijn, moet u uw arts raadplegen.

Overdosis

Een aanzienlijk overschot van de leeftijdsspecifieke aanbevolen therapeutische dosis Ibufen-suspensie leidt tot de ontwikkeling van buikpijn, misselijkheid, braken, hoofdpijn, oorsuizen, slaperigheid, bloeding van verschillende lokalisatie en intensiteit. In dit geval worden de maag, darmen gewassen, actieve kool of andere intestinale sorptiemiddelen ingenomen, evenals symptomatische therapie. Er is geen specifiek antidotum voor ibuprofen.

Ibufen-analogen

Vergelijkbaar wat betreft de werkzame stof, zijn concentratie en therapeutisch effect voor de Ibufen-suspensie zijn Ibuprofen-preparaten in de vorm van een suspensie, Nurofen voor kinderen, Advil.

Voorwaarden voor opslag

De houdbaarheid van de Ibufen-ophanging is 3 jaar vanaf de productiedatum. Het medicijn moet worden bewaard op een donkere plaats buiten het bereik van kinderen bij een luchttemperatuur van +15 tot + 25 ° С.

Ibufen gemiddelde prijs

De gemiddelde kosten van één fles Ibufen-suspensie in apotheken in Moskou variëren tussen 74-86 roebel.

Ibuprofen-suspensie voor kinderen 100 mg / 5 ml 100 ml
Gebruiksaanwijzing

Fabrikant: EKOlab, Rusland

Registratie nummer

Handelsnaam

Doseringsvorm

Orale suspensie (voor kinderen).

Ibuprofen-ingrediënten

5 ml suspensie bevat:

werkzame stof - ibuprofen 100 mg;
hulpstoffen - polysorbaat 80-3,0 mg, glycerol - 500,0 mg, sorbitol - 1050,0 mg, natriumsaccharinaat - 1,5 mg, citroenzuur - 7,5 mg, xanthaangom - 30,0 mg,
0,5 M natriumhydroxideoplossing - 1,071 g, 0,5 M zoutzuuroplossing - 0,982 g, methylparahydroxybenzoaat - 5,0 mg, propylparahydroxybenzoaat - 1,5 mg, sinaasappelsmaak - 1,0 mg, gezuiverd water tot 5 ml.

Ibuprofen Beschrijving

Homogene witte of gebroken witte viskeuze suspensie met oranje geur.

Farmacotherapeutische groep

Niet-steroïde ontstekingsremmer (NSAID), een fenylpropionzuurderivaat.

ATX-CODE

Farmacologische eigenschappen

Het heeft een pijnstillend, antipyretisch en ontstekingsremmend effect door de willekeurige blokkade van cyclo-oxygenase (COX1 en COX2) en heeft een remmend effect op de synthese van prostaglandinen; het pijnstillende effect is het meest uitgesproken bij ontstekingspijnen; Zoals alle NSAID's vertoont ibuprofen plaatjesremmende activiteit. Het effect van het medicijn is te wijten aan de remming van de prostaglandinesynthese door het enzym cyclo-oxygenase te blokkeren. Onderdrukt de aggregatie van bloedplaatjes. Bij langdurig gebruik heeft het een desensibiliserend effect.

Farmacokinetiek

Goed geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. De absorptie neemt licht af wanneer het medicijn na de maaltijd wordt ingenomen. TCmax wanneer ingenomen op een lege maag - 45 minuten, wanneer ingenomen na de maaltijd - 1,5 - 2,5 uur, in gewrichtsvloeistof - 2-3 uur (waar het hogere concentraties creëert dan in plasma). Communicatie met plasma-eiwitten met 90%. Ondergaat presystemisch en post-systemisch metabolisme in de lever. Na opname wordt ongeveer 60% van de farmacologisch inactieve R-vorm van ibuprofen langzaam omgezet in de actieve S-vorm. Het isoenzym CYP2C9 neemt deel aan de stofwisseling van het medicijn. Heeft een bifasische eliminatiekinetiek met T1/2 2-2,5 uur (voor retard-formulieren - tot 12 uur). Het wordt uitgescheiden door de nieren (niet meer dan 1% onveranderd) en, in mindere mate, met gal.

Ibuprofen Indicaties voor gebruik

Ibuprofen voor kinderen wordt gebruikt van 6 maanden tot 12 jaar als antipyreticum voor acute luchtwegaandoeningen, influenza, infecties bij kinderen, post-vaccinatiereacties en andere infectieuze en inflammatoire ziekten, vergezeld van een verhoging van de lichaamstemperatuur. Het medicijn wordt gebruikt als analgeticum voor het pijnsyndroom van milde tot matige intensiteit, waaronder hoofdpijn en kiespijn, migraine, neuralgie, pijn in de oren en keel, pijn met verstuikingen en andere soorten pijn.

Contra-indicaties

Overgevoeligheid, erosieve en ulceratieve aandoeningen van het maagdarmkanaal (GIT) in de acute fase (inclusief maagzweer en 12 ulcus duodeni, colitis ulcerosa, de ziekte van Crohn), volledige of onvolledige combinatie van bronchiale astma, recidiverende polyposis van de neus en neusbijholten en intolerantie voor acetylsalicylzuur of andere niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (inclusief een voorgeschiedenis), bloedstollingsstoornissen (waaronder hemofilie, verlengde bloedingstijd, neiging tot bloeden, hemorragische diathese), actieve gastro-intestinale bloeding; ernstig nierfalen (creatinineklaring minder dan 30 ml / min), progressieve nierziekte, ernstig leverfalen of actieve leverziekte, aandoening na coronaire bypass-transplantatie, bevestigde hyperkaliëmie, inflammatoire darmziekte, erfelijke fructose-intolerantie als gevolg van de aanwezigheid van sorbitol in de samenstelling van het geneesmiddel. VOORZICHTIG Neem mee - levercirrose met portale hypertensie; lever- en / of nierfalen, hartfalen, nefrotisch syndroom, hyperbilirubinemie, maagzweren en darmzweren (in de geschiedenis), gastritis, enteritis, colitis, bloedziekten van onbekende etiologie (leukopenie en bloedarmoede), zwangerschap (II-III trimester), lactatieperiode. Als het nodig is om 17-ketosteroïden te bepalen, moet het medicijn 48 uur voor het onderzoek worden stopgezet; tijdens de behandelingsperiode wordt het niet aanbevolen om ethanol in te nemen; om het risico op het ontwikkelen van bijwerkingen uit het maagdarmkanaal te verminderen
de minimale effectieve dosis moet in de kortst mogelijke korte kuur worden gebruikt. Bij patiënten met bronchiale astma of andere ziekten die verband houden met bronchospasmen, kan Ibuprofen het risico op bronchospasmen verhogen. Het gebruik van het medicijn bij deze patiënten is alleen toegestaan ​​als er grote zorg is besteed en in geval van ademhalingsmoeilijkheden, moet u onmiddellijk een arts raadplegen.

Ibuprofen Wijze van toediening en dosering

Ibuprofen wordt na de maaltijd oraal toegediend. Schud voor gebruik om een ​​homogene suspensie te verkrijgen..
Kinderen van 6 tot 12 maanden (7-9 kg) 3 tot 4 keer, 2,5 ml per dag;
Kinderen van 1 tot 3 jaar (10-15 kg) 3 maal 5 ml per dag;
Kinderen van 3 tot 6 jaar (16-20 kg) 3 maal 7,5 ml gedurende de dag;
Kinderen van 6 tot 9 jaar (21-29 kg) 3 maal 10 ml gedurende de dag;
Kinderen van 9 tot 12 jaar (30-40 kg) 3 maal 15 ml gedurende de dag;
Voor reacties na vaccinatie bij zuigelingen van 3 tot 6 maanden:
Zuigelingen van 3 tot 6 maanden (5-7,6 kg): 2 maal 2,5 ml per dag (2,5 ml moet worden ingenomen, indien nodig moet 2,5 ml na 6 uur opnieuw worden ingenomen).
De behandelingsduur voor koorts is niet meer dan 3 dagen, voor pijnsyndroom - niet meer dan 5 dagen.

Bijwerking

van het spijsverteringssysteem: NSAID's - gastropathie (misselijkheid, braken, buikpijn, brandend maagzuur, verlies van eetlust, diarree, flatulentie, pijn en ongemak in de epigastrische regio), ulceratie van het maagdarmslijmvlies (in sommige gevallen gecompliceerd door perforatie en bloeding); irritatie, droogte van het mondslijmvlies of pijn in de mond, zweren van het tandvlees slijmvlies, afteuze stomatitis, pancreatitis, obstipatie, hepatitis;
van de luchtwegen: kortademigheid, bronchospasme; aan de kant van de zintuigen: gehoorverlies, oorsuizen of tinnitus, reversibele toxische optische neuritis,
wazig zicht of diplopie, droge en geïrriteerde ogen, oedeem van het bindvlies en oogleden (allergische genese), scotoom;
van het zenuwstelsel: hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid, angst, nervositeit en prikkelbaarheid, psychomotorische agitatie, slaperigheid, depressie, verwarring, hallucinaties, zelden - aseptische meningitis (vaker bij patiënten met auto-immuunziekten);
aan de kant van het cardiovasculaire systeem: ontwikkeling of verergering van hartfalen, tachycardie, verhoogde bloeddruk;
uit de urinewegen: acuut nierfalen, allergische nefritis, nefrotisch syndroom (oedeem), polyurie, cystitis; allergische reacties: huiduitslag (meestal erytheem, urticaria), pruritus, angio-oedeem, anafylactoïde reacties, anafylactische shock, bronchospasme, koorts, exsudatieve erythema multiforme (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxisch epidermaal necrolyse-syndroom, allergische rhinitis;
van de hematopoëtische organen: bloedarmoede (inclusief hemolytisch, aplastisch), trombocytopenie en trombocytopenische purpura, agranulocytose, leukopenie; anderen: meer zweten; het risico op ulceratie van het slijmvlies van het maagdarmkanaal, bloeding (gastro-intestinaal, tandvlees, baarmoeder, hemorrhoidal), slechtziendheid (kleurzichtstoornissen, scotoom, amblyopie) neemt toe bij langdurig gebruik in hoge doses.

Overdosis

Symptomen van overdosering met ibuprofen bij kinderen: buikpijn, misselijkheid, braken, lethargie, hoofdpijn, oorsuizingen, depressie, slaperigheid, metabole acidose, coma, hemorragische diathese, verlaagde bloeddruk, convulsies, apneu, acuut nierfalen, leverfunctiestoornissen, tachycardie, bradycardie, atriumfibrilleren, geforceerde diurese. Kinderen jonger dan 5 jaar zijn vooral vatbaar voor slaapapneu, coma en toevallen.
Ernstige gevolgen van het toxische effect van het geneesmiddel komen meestal tot uiting na inname van een dosis van meer dan 400 mg / kg lichaamsgewicht (d.w.z. 80 aanbevolen enkelvoudige doses). Als u een overdosis vermoedt, moet u onmiddellijk een arts raadplegen..
Behandeling in geval van overdosering: maagspoeling, inname van actieve kool, alkalische drank, symptomatische therapie (correctie van CBS, bloeddruk).

speciale instructies

Bij langdurig gebruik kunnen niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen schade aan de maagwand, maagzweren en bloedingen uit het spijsverteringskanaal veroorzaken. Tijdens langdurige behandeling met NSAID's is het noodzakelijk om het perifere bloedbeeld en de functionele toestand van de lever en de nieren te controleren. Wanneer symptomen van gastropathie optreden, wordt zorgvuldige monitoring getoond, waaronder oesofagogastroduodenoscopie, bloedonderzoek met bepaling van Hb, hematocriet, fecaal occult bloedonderzoek.
Interactie met andere geneesmiddelen Gebruik ibuprofen niet gelijktijdig met andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (acetylsalicylzuur vermindert bijvoorbeeld het ontstekingsremmende effect van ibuprofen en verhoogt de bijwerkingen). De gelijktijdige toediening van ibuprofen en diuretica moet, indien mogelijk, worden vermeden, omdat enerzijds het diuretisch effect wordt verzwakt en anderzijds het risico op het ontwikkelen van nierfalen. Ibuprofen verzwakt het effect van antihypertensiva (angiotensineconvertaseremmers, β-adrenerge geneesmiddelen, thiaziden). Remt het hypotensieve effect van ACE-remmers en vermindert tegelijkertijd hun uitscheiding door de nieren. Ibuprofen versterkt het effect van orale hypoglycemische middelen (vooral sulfonylureumderivaten) en insuline. Microsomale oxidatie-inductoren fenytoïne, ethanol, barbituraten, zixorine, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische (antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor het risico op ernstige hepatotoxische reacties toeneemt. Microsomale oxidatieremmers - verminderen het risico op hepatotoxische effecten. Verbetert het effect van indirecte anticoagulantia, plaatjesremmers, fibrinolytica (verhoogt het risico op hemorragische complicaties). Verhoogt de concentratie digoxine in het bloed. Verbetert het toxische effect van methotrexaat- en lithiumpreparaten. Cafeïne versterkt het pijnstillende effect.

Vrijgaveformulier

Orale suspensie (voor kinderen) 100 mg / 5 ml. 90 ml, 100 ml, 110 ml, 115 ml of 125 ml flessen of potten van oranje glas met een schroefhals, verzegeld met polyethyleen stoppen en schroefdoppen van polymere materialen of aluminium doppen met perforatie.
90 ml, 100 ml, 110 ml, 115 ml of 125 ml in bruine glazen injectieflacons, afgesloten met polymeer dopjes.
Elke fles of pot, samen met de gebruiksaanwijzing en een maatbeker of maatlepel of doseerspuit, worden in een kartonnen doos geplaatst.

Opslag condities

Op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van maximaal 25 ° C. Buiten het bereik van kinderen bewaren!
Houdbaarheid 2 jaar. Niet gebruiken na de vervaldatum!

Leveringsvoorwaarden van apotheken

Productiebedrijf / organisatie die claims accepteert

CJSC "EKOlab": 142530, regio Moskou, Electrogorsk, st. Budyonny, 1.

Artikelen Over De Wervelkolom

Ontsteking en neuritis van de aangezichtszenuw. Hoe u ze thuis kunt behandelen

Anatomie van de gezichtszenuwVan de 12 paar hersenzenuwen is de gezichtszenuw 7. Het bestaat uit 2 takken en 3 kernen - motorisch, sensorisch en secretoire.

Wat te doen als de temperatuur stijgt en het lichaam pijn doet

Co-auteur, redacteur en medisch expert - Maksimov Alexander Alekseevich.Laatste update datum: 20.05.2020.Aantal keer bekeken: 117374Bijna elke persoon die ooit koorts heeft gehad, is bekend met specifieke symptomen zoals pijn en spierpijn.